All about it catching on a British donnuyu your cast

User info

Welcome, Guest! Please login or register.

You are here » All about it catching on a British donnuyu your cast » Sports arrangements » Rules competition on fideru.

Rules competition on fideru.

Posts 901 to 906 of 906

901

New EU have joined in force even a month ago. Otbory in team Ukraine were held on precisely for him. Hope, on site FRSU soon will emerge information.

0

902

What experience or expertise does ua moment, pelets not you can% of acaaae ? aeacoaaoe in prikormtsі dozvolyaєtsya?

0

903

What experience or expertise does ua moment, pelets not iiaeia% of acaaae ? aeacoaaoe in prikormtsі dozvolyaєtsya?

https://docs.google.com/document/d/1YJS … edit?pli=1
Point 8.7

Last edited by оксиген (May 18 2015 17:00:31)

0

904

Rules anooia?ou in diyu pislya oprilyudnennya on ofitsiynomu informresursi. Zvidki nobility ui after ofitsiyna versiya FRSU and not chornoviy variant.

0

905

With neighboring Forum.

Skyfall telephone from Yuri Radugina with MOLDOVA AMOUNTED TO 23,7% Belarus debated question 15 meters, like as canceled, until Worlds will sent letters about izminenii in rules

Let-the God.

0

906

Если не трудно, -ответьте по названию оснастки. Почему тут в правилах оснастку Рунн риг называбт еще и Инлайном. Ведь по сути это две разные оснастки. В международных правилах там как ее называют? И если кто то когда- ошибочно назвал руннин риг, ин-лайном, то зачем тогда потворствовать этой ошибке? Ну вот представьте, что на международных правилах, кто то из наших, будет оснастку называть ин-лайном, то какое недоумение это будет вызывать это у иностранцев. Я так понимаю, что наши правила старались максимально приблизить и международным, что бы потом у частников международных соревнований не возникало сложностей с адаптацией? Хотелось бы так же, что бы была ссылка на правила, которые были бы выложены и на русском языке. Я заранее извиняюсь, если тут этот вопрос уже поднимался и я его пропустил. Уж больно длинная тема и много вопросов поднималось :)

0

You are here » All about it catching on a British donnuyu your cast » Sports arrangements » Rules competition on fideru.